شماره تماس : 35573966 041

|

|

فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت

فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت

همانطور که می‌دانید در طول زندگی همه ما با دندان درد مواجه می‌شویم و در بسیاری از مواقع مجبور به کشیدن دندان خود می‌شویم. ایمپلنت و دندان مصنوعی دو روش بسیار عالی برای پر کردن فضای خالی دندان ها هستند. اما بسیاری از افراد فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت را نمی‌دانند.
ایمپلنت و دندان مصنوعی هر کدام مزایا و معایب مختلفی دارند. ما در این مقاله فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت را به صورت کامل برای شما بیان می‌کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را برای دندان های خود بگیرید.
پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان شامل یک پیچ است که در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد. در طی مراحل مختلف، ایمپلنت با استخوان فک جوش می‌خورد و بسیار محکم می‌شود.

مزایا ایمپلنت

ایمپلنت دندان شامل مزایا زیادی است. مهم‌ترین این مزایا شامل موارد زیر است:

 • کاشت ایمپلنت در طی یک روز انجام می‌شود.
 • ایمپلنت طول عمر زیادی دارد.
 • مراقبت از ایمپلنت همانند دندان های طبیعی بسیار ساده است.
 • ظاهری زیبا به دندان های شما می‌دهد.

فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت2
معایب ایمپلنت

همانطور که می‌دانید ایمپلنت علاوه بر مزایا شامل معایب زیادی نیز است. از مهم‌ترین معایب ایمپلنت می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت در هزینه این است که ایمپلنت قیمت بسیار بیشتری دارد.
 • از ایمپلنت دندان فقط افرادی می‌توانند، استفاده کنند که لثه سالمی دارند.

دندان مصنوعی

با پیشرفت در تکنولوژی دندان های مصنوعی تولید و طراحی شدند به گونه ای که جایگزین تمام دندان های فک بالا و پایین قرار می‌گیرند.
دندان های مصنوعی را به راحتی می‌تواند از دهان خارج کنید و برای شست وشو و بهداشت آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید.

مزایا دندان مصنوعی

دندان مصنوعی مزایا زیادی دارد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • دندان های مصنوعی هزینه کمتری دارند.
 • افرادی که دچار تحلیل استخوان و لثه شده اند دندان مصنوعی برایشان بسیار مناسب است.
 • کاشت دندان مصنوعی غیر تهاجمی می‌باشد و مانند ایمپلنت نیازی نیست که استخوان فک سوراخ شود.
 • برای دندان مصنوعی فقط چهار جلسه درمان کافی است.

معایب دندان مصنوعی

دندان مصنوعی شامل معایبی نیز می‌باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

 • دندان های مصنوعی همانند دندان های معمولی شما هستند و باید روزانه از آن‌ها مراقبت داشته باشید.
 • در چند روز اول استفاده از دندان مصنوعی برای شما سخت خواهد بود.

فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت

قبل از اینکه هر روشی انجام دهید لازم است که به دندان پزشک مراجعه کنید و بعد از اینکه پزشک تشخیص داد کدام روش برای دندان های شما مناسب تر است انتخاب را به عهده خود شما می‌گذارد.
با توجه به اینکه این موضوع اهمیت زیادی دارد در ابتدا فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت را برای شما بیان می‌کنیم. مهم‌ترین این تفاوت ها به شرح زیر است:
اولین و مهم‌ترین تفاوت بین این روش این است که دندان مصنوعی قابلیت خارج شدن از دهان را دارد و این موضوع برای بسیاری از افراد ناخوشایند است. در صورتی که ایمپلنت دائمی و ثابت هستند.

به دلیل اینکه دندان مصنوعی روی فک قرار می‌گیرند، موقع غذا خوردن فشار زیادی به لثه وارد می‌شود. بنابراین استخوان فک شما تحلیل می‌باید و باید بعد از مدتی دندان های مصنوعی خود را تعویض کنید.
دیگر فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت در مقدار هزینه آن است. همانطور که قبلا اشاره کردیم، مقدار هزینه ایمپلنت از دندان مصنوعی بسیار بیشتر است.
اگر بخواهیم از نظر زیبایی نیز مقایسه ای داشته باشیم، ایمپلنت ظاهری بسیار زیباتری دارد.

فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت1
شباهت های ایمپلنت و دندان مصنوعی

توجه داشته باشید که ایمپلنت و دندان مصنوعی هر دو مصنوعی هستند، ولی نحوه کار و قرار گرفتن آن‌ها متفاوت است.
همچنین توجه داشته باشید که هر دو این روش ها نیاز به مراقبت های بهداشتی دارند و در صورتی که بهداشت آن‌ها به درستی انجام نشود به بافت لثه آسیب های زیادی وارد می‌شود.

تصمیم برای ایمپلنت یا دندان مصنوعی

در قسمت های قبل در مورد مزایا و معایب هر کدام از این روش ها صحبت داشتیم. اما در این قسمت مواردی را بیان می‌کنیم تا در تصمیم بین این دو روش به شما کمک بیشتری کند.
در انتخاب بین این دو روش به نوع بیمه نیز توجه داشته باشیم. برخی از بیمه ها به دلیل اینکه ایمپلنت از جراحی های زیبایی است شامل بیمه نمی‌شود.
برخی از فک ها و دندان ها استحکام مورد نیاز برای ایمپلنت را ندارند بنابراین لازم است از دندان مصنوعی باید استفاده کنیم.

کلینیک دکتر عباس پور

کلینیک دندانپزشکی دکتر اکبر عباس پور یکی از بهترین کلینیک های دندان پزشکی در تبریز است. دکتر عباس پور دکترای حرفه ای خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهر تبریز گرفته است.
دکتر عباس پور سابقه بسیار درخشانی دارد و چند سال در مناطق محروم فعالیت داشته است. این دکتر خدمات متنوعی را به مراجعه کنندگانش عرضه می‌کند.
شما می‌توانید فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت را از دکتر عباس پور جویا شوید و سپس بهترین روش را برای دندان های خود انجام دهید.

در پایان

همانطور که می‌دانید همه ما تاکنون با مشکلات دندان مواجه شده ایم و قصد داریم بین دو روش ایمپلنت و دندان مصنوعی بهترین روش را انتخاب کنیم.
بهتر است برای فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت از دکتر دندان پزشک متخصص راهنمایی بگیرید. ما در این مقاله اطلاعات کلی و جامعی در این مورد بیان کردیم تا شما بتوانید بهترین روش را برای دندان های خود انتخاب کنید.
امیدواریم این اطلاعات در مورد فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت برای شما مفید واقع شود. از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

مزایا ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت دندان مزایا زیادی دارد. طول عمر بالایی دارد، استحکام و مقاومت آن زیاد است. مراقبت از آن ساده است، ایمپلنت شامل دندان های طبیعی است، باعث زیبایی و اصلاح طرح لبخند می‌شود.
معایب دندان مصنوعی چیست؟ بعد از مدتی نیاز است که دندان های مصنوعی را به دلیل تحلیل فک تعویض کنید، عادت کردن به دندان مصنوعی و همچنین جوییدن غذا بسیار سخت است، بی توجهی به این دندان ها باعث عفونت در لثه می‌شود.
هزینه کدام روش مناسب تر است؟ هزینه ایمپلنت دندان بسیار بیشتر از دندان مصنوعی خواهد بود. اما استحکام و مقاومت آن بیشتر است.
فرق دندان مصنوعی با ایمپلنت در چیست؟ هزینه، استحکام و مقاومت، بهداشت، زیبایی و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.