شماره تماس : 35573966 041

|

|

بهترین متخصص پروتز دندان

بهترین متخصص پروتز دندان در تبریز

اگر فکر می‌کنید ممکن است از پروتز سود ببرید پس باید به بهترین متخصص پروتز دندان در تبریز مراجعه کنید تا بتواند موثر ترین گزینه را بر اساس نیاز های شما پیشنهاد دهد. اما متخصصان این حوزه موثر ترین گزینه را چگونه انتخاب می‌کنند و چه روش هایی وجود دارد؟

قبل از هر توضیحی باید به این مسئله مهم بپردازیم که پروتز دندان چیست؟ اگر بخواهیم به طور مختصر بیان کنیم، به وسیله یا قسمتی که جایگزین دندان های شکسته می‌شود پروتز دندان می‌گویند.

بعد از استفاده چه تغییری ایجاد خواهد شد؟ همانطور که می‌دانید این روش نیز برای بهبود زیبایی دندان ها به کار می‌رود و در نهایت برای بهبود عیب های دندان از این روش استفاده می‌شود.

تاثیرگذار ترین گزینه ها برای پروتز دندان شامل روکش ها، ایمپلنت، بریج، دندان مصنوعی و تاج ها هستند.

بهترین متخصص پروتز دندان در تبریز از این روش ها و وسایل دندانپزشکی برای پروتز دندان ها استفاده می‌کند.

البته این موضوع را باید بدانید که بعضی از این روش ها به دو شیوه قابل اجرا و پیاده‌سازی است. در اینجا منظور از شیوه های پیاده‌سازی، قابلیت جا به جا کردن یا دائمی بودن بر روی دندان است.

برای انجام پروتز دندان در تبریز در مجهزترین کلینیک دندانپزشکی کلیک کنید.

چگونه بهترین روش پروتز دندان را انتخاب کنیم؟

شاید این روش ها برایتان گیج کننده باشد ولی اگر که با بهترین متخصص پروتز دندان در تبریز این موضوع را در میان بگذارید به راحتی می‌توانید این موارد را از هم متمایز کنید.

تعداد پروتز ها ممکن است زیاد باشد، با این حال اگر بدانید که هر کدام چه کاری انجام می‌دهد در روند انجام هر کدام راحت تر خواهید بود.

هیچکدام از روش ها بر دیگری برتری ندارد و هر کدام برای شرایط خاصی اعمال می‌شود که در ادامه هر کدام را با هم بررسی خواهیم کرد.

همیشه این را به خاطر داشته باشید که پروتز دندان صرفا برای پوشش آسیب های دندان و زیبایی دندان ها به کار نمی‌رود.

درست است پروتز دندان روشی برای زیبایی دندان است اما شاید توانایی شما را برای بهتر جویدن افزایش دهد و حتی جهت از بین بردن آسیب و بیماری های لثه‌ای بسیار کاربردی باشد.

همینطور دندانی که به طور کامل از بین می‌رود ممکن است خطری برای استخوان فک و دندان های مجاور ایجاد کند.

برای انجام لمینت متحرک دندان در تبریز در بهترین و مجهزترین کلینیک دندانپزشکی کلیک کنید.

پروتز دندان در تبریز

روش های رایج پروتز دندان چیست؟

ایمپلنت دندانی

اولین مورد ایمپلنت های دندانی است. مطمئنا اسم این روش را شنیده‌اید یا اطلاعاتی در این‌ رابطه دارید.

همانطور که می‌دانید این روش برای جایگزین کردن دندان هایی که به طور کامل از بین رفته‌اند، کاربرد دارد.

در ایمپلنت ریشه دندان به طور مصنوعی بر روی استخوان فک کاشته می‌شود. تعداد دندانی که می‌توانید ایمپلنت کنید نیز توسط متخصص مشخص می‌شود.

همانطور که می‌بینید روشی بسیار سخت است و اگر از بهترین متخصص پروتز دندان در تبریز کمک نگیرید، پشیمان خواهید شد.

تاج

دومین مورد تاج ها هستند. برعکس ایمپلنت که تمام دندان را شامل می‌شود این مورد فقط بر روی دندان و قسمتی از دندان های آسیب دیده را پوشش می‌دهد.

البته در مواردی این امکان وجود دارد که تاج ها جزئی از بریج خواهند بود یعنی در جایی که تاج ها در اطراف دندان مصنوعی قرار می گیرند.

معمولا این راهکاری همیشگی برای دندان خواهد بود و طبق تحقیقات انجام شده طول عمر تاج ها بسته به میزان استفاده و مراقبت از آن، حدودا بین 5 تا 15 سال تخمین زده شده است.

دندان مصنوعی

دندان مصنوعی مورد دیگری است که بهترین متخصص پروتز دندان در تبریز باید در معالجات خود برای بیماران در نظر بگیرد.

یکی از رایج ترین راه های پروتز جزئی یا کلی دندان های مصنوعی هستند که به جای قسمتی از دندان ها یا ردیف کاملی از دندان ها قرار می‌گیرند.

دندان های مصنوعی به راحتی بر روی لثه ها قرار می‌گیرد و عملکردی مشابه با دندان های طبیعی ایجاد می‌کنند.

تعداد دندانی که از دست داده اید و البته نظر خودتان به شما کمک می‌کند تا ببینید چه دندان مصنوعی کمک خواهد کرد.

روکش یا ونیر دندان

مورد چهارم استفاده از روکش ها یا ونیر های دندان است. روکش هایی که بر روی دندان کشیده می‌شوند کار زیبایی دندان و از بین بردن مشکلات جزئی دندان را بر عهده دارند.

این روکش ها می‌توانند با بهبود رنگ دندان ها ظاهری طبیعی به دندان ها بدهند.
به طور کلی این چهار مورد از اصلی ترین روش هایی است که در پروتز دندان از آن استفاده می‌شود.

اگر که به زیبایی دندان هایتان اهمیت می‌دهید پس به دنبال بهترین مدل از دندان هایتان هستید؛ در صورتی که به این موضوع اهمیت می‌دهید حتما به دنبال کیفیت بالا نیز هستید و مطمئن باشید هیچکس به جز بهترین متخصص پروتز دندان در تبریز این کیفیت را به شما ارائه نخواهد داد.

 

دلیل اهمیت پروتز دندان استفاده چیست؟

پروتز دندان می‌تواند به یک یا چند دلیل برای شما سودمند باشد. طبق تجربیات بیماران و دندانپزشکان زمانی که افراد برای پروتز دندان اقدام می‌کنند، موجب افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در اکثر افراد می‌شود.

دلیل این اتفاق هم این است که دندان هایشان زیباتر از قبل خواهد شد. پروتز دندان همینطور که بر روی زیبایی دندان ها تاثیر گذار است، اگر که دندان های سالمی داشته باشید بر روی جویدن غذاها به شما کمک خواهد کرد؛ زمانی که توانایی جویدن افزایش پیدا کند به راحتی می‌توانید رژیم غذایی سالمی داشته باشد.

اگر که به بهترین متخصص پروتز دندان در تبریز مراجعه کنید از فواید پروتز دندان مطلع خواهید شد و تصمیم راحت‌تری خواهید گرفت. اگر به دنبال بهترین متخصص پروتز دندان در تبریز هستید می توانید به کلینیک دندانپزشکی دکتر اکبر عباس پور مراجعه کنید و بهترین خدمات را با مناسب ترین قیمت پروتز انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.