شماره تماس : 35573966 041

|

|

دندانپزشک کودک در تبریز

همانطور که می‌دانید سلامت و بهداشت دندان ها، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره شما می‌گذارد. اما از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، مراقبت و سلامت دندان ها در کودکی است. بنابراین همه افراد به دنبال دندانپزشک کودک در تبریز می‌گردند.

دندان پزشکی های زیادی در شهر تبریز به دلیل جمعیت زیاد آن وجود دارد. در این دندان پزشکی ها خدمات مختلفی به مراجعه کنندگان عرضه می‌شود که هرکدام هزینه متفاوتی دارند.

توجه داشته باشید که برای سلامت دندان های کودکانتان به بهترین دندانپزشک کودک در تبریز مراجعه کنید. کلینیک دندانپزشکی دکتر اکبر عباس پور یکی از بهترین کلینیک ها در حوزه دندانپزشکی کودک است.

دندانپزشکی کوذکان

دندان پزشکی اطفال

همانطور که می‌دانید، رشته دندان پزشکی اطفال و کودکان از ده تا تخصص رشته دندان پزشکی است. متخصصان این رشته به صورت کاملا اختصاصی در خصوص پیشگری و درمان مشکلات دندان و دهان از کودکی تا نوجوانی می‌پردازند.

لازم است بدانید که کودکان نیز همانند بزرگسالان مشکلاتی برای دندان و لثه هایشان به وجود می‌آید. بنابراین لازم است به صورت مرتب به یک دندان پزشک اطفال خوب مراجعه کنند. اگر بخواهیم به صورت خلاصه دندان پزشکی اطفال و کودکان را توضیح دهیم، این گونه است که تمامی فعالیت هایی که یک متخصص دندان پزشک اطفال به منظور پیشگری و درمان مشکلات دهان و دندان کودک انجام دهد، دندان پزشک کودک می‌گویند.

مهم‌ترین اقدامات دندانپزشک کودک در تبریز

  • سلامت دهان و دندان را از سنین کودکی تا نوجوانی بررسی می‌کنند.
  • از صدمات و آسیب های دندان و دهان پیشگیری می‌کند.
  • رفتارهای درست به کودکان و نوجوانان مثل مسواک زدن را آموزش می‌دهد.

دندان پزشک کودک

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، دندان پزشک کودک کسی است که مشکلات دهان و دندان کودکان را از سن نوزادی تا نوجوانی بررسی، تشخیص و سپس درمان کند.

دندان پزشک متخصص در ابتدا دوره دندان پزشکی عمومی را گذرانده و سپس دوره دندان پزشکی تخصصی را به مدت دو تا سه سال نیز می‌گذراند. دندان پزشک اطفال به دلیل اینکه دوره تخصصی روانشناسی اطفال را گذرانده، می‌توانند بسیاری از مشکلات کودکان با نیاز های خاص را برطرف کنند.

تفاوت دندان پزشک عمومی با دندانپزشک کودک در تبریز

دندان پزشک های عمومی مراجعه کنندگانی در سنین مختلف را پذیرش می‌کنند اما اطلاعات جامع و تخصصی در مورد زیرشاخه ها ندارند. مهم‌ترین تفاوت آن‌ها مثل پزشک عمومی و تخصصی است. در بسیاری از اوقات کودکان رفتار و درمان های خاصی را نیاز دارند که این درمان فقط از عهده دندان پزشک کودک برمی‌آید.

اهمیت مراجعه به دندان پزشکی کودکان

همانطور که می‌دانید همه ما از اهمیت پیشگیری از آسیب ها و مشکلات دهان و دندان آگاه هستیم. بررسی اینکه دندان های شیری چگونه ریزش کنند و دندان های دائمی رشد کنند، اهمیت زیادی دارد.

برای مثال اگر مشکلی برای دندان های شیری به وجود آید که برطرف نشود برای دندان های دائمی نیز مشکلاتی را به همراه می‌آورد که هزینه و وقت زیادی را باید برای برطرف کردن آن صرف کنید. مراقبت های مداومی که دندان پزشکان کودکان انجام می‌دهند تاثیر زیادی در دندان های سالم دائمی، رشد صحیح فک، درست صحبت کردن و… می‌گذارد.

عومل مهم در خراب شدن دندان کودک

برخی از عادت ها در کودکان وجود دارد که به سلامت دهان و دندان آن‌ها آسیب وارد می‌کند. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

مکیدن انگشتان دست

بسیاری از کودکان وقتی دندان های آن ها در حال رشد است انگشتان دستان خود را می‌مکند. این عمل باعث می‌شود که دندان های کودک لق شده و از جای خود انحراف پیدا کند.

مسواک زدن سخت

همانطور که می‌دانید مسواک زدن از مهم‌ترین بخش های سلامت بهداشت دهان و دندان است. اما توجه داشته باشید که کودکان نباید سخت و محکم مسواک بزنند. این گونه مسواک زدن مشکلات فراوانی از جمله: از بین رفتن مینا دندان، ایجاد سوراخ در دندان و حساس شدن آن‌ها نسبت به گرما و سرما و… را به همراه دارد.

جویدن ناخن های دست

برخی از کوکان عادت دارند ناخن های دستان خود را می‌جوند. اگر این عمل از کودک خود را مشاهده کردید بهتر است به او آدامس های بدون قند را دهید. این آدامس ها از بوی بد دهان و پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کنند.

دندانپزشک کودک در تبریز

همه ما برای سلامت دهان و دندان کودکان خود به دنبال بهترین دندانپزشک کودک در تبریز هستیم. دندان پزشکان زیادی در این شهر وجود دارند که هرکدام خدمات خاص و متنوعی را به مراجعه کنندگان خود عرضه می‌کنند.

هزینه دندان پزشکی های کودکان نیز بر اساس خدمات و دستمز دندان پزشک با یکدیگر متفاوت است. دندانپزشک کودک در تبریز زیاد است اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که بهترین را برای مراجعه کودکان خود به انجا پیدا و انتخاب کنید. یکی از بهترین این دندان پزشکان، دکتر اکبر عباس پور است. این دندان پزشک تخصص های مختلفی در زمینه دندان پزشکی دارد و با سابقه درخشان خود در این زمینه همه روزه مراجعه کنندگان زیادی دارد.

این دندانپزشک کودک در تبریز، دکترای حرفه ای دندان پزشکی را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز گرفت و امروزه به عنوان بهترین دندان پزشک به جامعه معرفی می‌شود. برای رزرو وقت قبلی از این کلینیک می توانید به صورت آنلاین از طریق سایت اقدام کنید

مزایای دندانپزشکی کودک

بررسی بهداشت دهان و دندان نوزادان تا کودکان

ارائه آموزش های لازم برای استفاده از شست وشو دهنده های کودکان

تشخیص و درمان عفونت و بیماری های لثه و دهان

ترمیم حفره های دندان کودکان

عصب کشی دندان های شیری کودکان

ارتودنسی دندان های کودکان

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 35573966-041