شماره تماس : 35573966 041

|

|

کامپوزیت دندان در تبریز

کامپوزیت دندان از جمله روش هایی است، که در دندان پزشکی برای زیبایی و ترمیم دندان های شما با مواد کامپوزیتی استفاده می‌شود. کامپوزیت دندان در تبریز نیز با مراجعه کنندگان زیادی همراه بوده است. درصد بسیاری از افراد که از خدمات کامپوزیت برای زیبایی دندان های خود استفاده کرده اند از این عمل راضی بوده اند. در واقع توجه داشته باشید که با این عمل زیبایی و سفیدی دندان های شما چندین برابر می‌شود.

 دیگر زیبایی دندان های شما آرزو نیست و شما می‌توانید با چند روش ترمیم و زیبایی دندان یک طرح لبخند فوق العاده را به خود هدیه دهید. 

کامپوزیت دندان در تبریز

کامپوزیت دندان چیست؟

همانطور که گفتیم کامپوزیت دندان از جمله روش های جدید و بسیار جذاب در علم دندان پزشکی است. این عمل برای زیبایی و ترمیم دندان های شما استفاده می‌شود.
اگر بخواهیم تخصصی تر به این موضوع بپردازیم باید گفت که کامپوزیت ماده ای خمیری شکل است که روی دندان قرار می‌گیرد. این ماده طیف رنگی مختلفی دارد که شما طبق سلیقه شخصی خود آن را انتخاب می‌کنید.
کامپوزیت دندان انواع مختلفی دارند که برای استفاده های مختلفی از آن ها استفاده می‌شود. برای مثال: زیبا سازی دندان، ترمیم دندان ها، ساخت روکش و…
کاربرد کامپوزیت دندان در تبریز
همانطور که می‎دانید کامپوزیت دندان کاربرد های زیبایی و درمانی زیادی دارد. که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • اصلاح رنگ، فرم و شکل دندان ها
  • درمان نقض های مینای دندان با کامپوزیت
  • پر کردن دندان های پوسیده
  • رفع فاصله بین دندان ها
  • دوام کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان در تبریز

طول عمر کامپوزیت

بسیاری از افراد این سوال برایشان پیش می‌آید که طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که طول عمر کامپوزیت به نحوه بهداشت دهان و دندان و همچنین تغذیه شما بستگی دارد.
 
البته توجه داشته باشید که مواد اولیه و طرز کار دندان پزشک نیز تاثیر بسیار زیادی در طول عمر کامپوزیت دارد. بعد از آن تنها شما هستید که باید در سلامت دندان های خود اقدامات لازم را انجام دهید.
 

یکی از مهم‌ترین مزیت های کامپوزیت های دندان این است که قابلیت پالیش شدن را دارند. بنابراین شما می‌توانید با پالیش کردن کامپوزیت ها آن را به حالت اولیه خود برگردانید. توجه کنید که برای عمل کامپوزیت به متخصص حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید. زیرا یک متخصص با تجربه تاثیر زیادی در طول عمر کامپوزیت دارد.

هزینه کامپوزیت دندان در تبریز

همانطور که می‌دانید برای بسیاری از افراد هزینه کامپوزیت بسیار مهم است. لازم است بدانید هزینه کامپوزیت دندان در تبریز به نوع و برند واحدهای کامپوزیت و همچنین دستمزد دندان پزشک بستگی دارد.

همچنین به تعداد واحدهایی که می‌خواهید روی آن عمل کامپوزیت را انجام دهید باید توجه ویژه ای داشته باشید. بنابراین برای برآورد قیمت می‌توانید از مشاوران کلینک های دندان پزشکی مشورت بگیرید. پیشنهاد می‌شود قبل از اینکه نوبت برای کامپوزیت دندان بگیرید حتما نمونه کارهای پزشکی که به آن مراجعه کردید را ببینید.

اگر شما پزشک خوبی را برای دندان های خود برای کامپوزیت انتخاب نکرده باشید عوارض بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. از مهم‌ترین این عوارض می‌توانیم به بو گرفتن دهان و دندان اشاره کنیم.

کامپوزیت

انواع مختلف کامپوزیت

همانطور که قبلا اشاره کردیم کامپوزیت ها انواع مختلفی دارند که بر اساس تعداد و ذره هایشان در دسته های مختلف قرار می‌گیرند. انواع کامپوزیت ها کاربردهای مختلفی دارند. در ادامه برخی از مهم‌ترین انواع کامپوزیت های دندان را نام می‌بریم:

  • نوع هیبرید از کامپوزیت دندان: این نوع کامپوزیت ذرات بیشتر و استحکام بالاتری دارند.
  • نوع میکروفیلد از کامپوزیت دندان: این نوع کامپوزیت ذرات ریز تر و استحکام کمتری دارد و از آن برای دندان های جلویی استفاده می‌شود زیرا براق تر و درخشان تر هستند.
  • نوع نانوفیلد از کامپوزیت دندان: امروزه واحد کامپوزیت نانوفیلد نیز در بازار موجود شده است. این کامپوزیت هم استحکام و هم زیبایی را برای شما به وجود می‌آورد.
  • نوع ips از کامپوزیت دندان: این کامپوزیت ها همان کامپوزیت های سرامیکی هستند که براق تر و استحکام بیشتری نسبت به سایر دارند و امروزه بیشتر از این کامپوزیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همانطور که گفتیم هر کدام از این کامپوزیت ها کاربرد مخصوص خود را دارند. برای مثال در دندان های جلو باید از کامپوزیتی استفاده شود که درخشندگی بالایی داشته باشد و در دندان های عقب کامپوزیت باید استحکام بالاتری داشته باشد.

کلینیک دندانپزشکی دکتر اکبر عباس پور

 اگر به دنبال بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تبریز هستید می توانید به کلینیک دندانپزشکی دکتر اکبر عباس پور مراجعه کنید و بهترین و باکیفیت ترین خدمات را در این مجموعه تجربه کنید. برای رزور وقت قبلی می توانید با ما تماس بگیرید یا به صورت آنلاین از طریق سایت وقت خود را رزرو کنید.

مزایا و معایب کامپوزیت

پر کردن فاصله بین دندان ها

عدم تراش خوردگی دندان

هزینه مقرون به صرفه

ترمیم آسان کامپوزیت های دندان

قرار گیری کامپوزیت روی سطح دندان

تاثیرگذاری نوع تغذیه در رنگ کامپوزیت​​

سوالات متداول

هزینه کامپوزیت چقدر است؟

هزینه کامپوزیت براساس واحدها و برند و دستمزد متخصص متفاوت است.

انواع مختلف کامپوزیت دندان چیست؟

هیبرید، میکروفیلد، نانوفیلد و ips

معایب کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت بیشتر از لمینت به پالیش نیاز دارد.

آیا کامپوزیت نیاز به تراش دندان دارد؟

در این روش تا حد امکان تراش دندان انجام نمی‌گیرد. در صورت لزوم مقدار تراش بسیار جزئی خواهد بود

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 35573966-041