شماره تماس : 35573966 041

|

|

ایمپلنت دندان در تبریز

همانطور که می‌دانید در طی گذشت زمان افراد به دلایل مختلفی دندان های خود را از دست می‌دهند. این موضوع علاوه بر اینکه زیبایی و طرح لبخند شما را از بین می‌برد، در درست جویدن غذا نیز اختلال ایجاد می‌کند. بنابراین این افراد اقدام به ایمپلنت دندان در تبریز می‌کنند.

این افراد همیشه به دنبال روشی دائمی هستند تا دندان های خود را برگردانند. در گذشته از دندان مصنوعی برای این افراد استفاده می‌شد. اما این روش مشکلات زیادی را برای این افراد به همراه داشت از این رو متخصصان راه دیگری به نام ایمپلنت را برای این افراد جایگزین کردند. امروزه با وجود ایمپلنت افراد دیگر دغدغه ای از بابت ازدست دادن دندان های خود ندارند.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت امروزه به عنوان جایگزین دندان های مصنوعی قرار گرفته است. ایمپلنت درمانی استاندارد است که با استفاده از آن جای خالی دندان ها پر می‌شود.
ایمپلنت شامل یک میله پیچی شکل است که این میله در داخل استخوان فک فرو رفته تا با استخوان های اطراف فک جوش بخورد و سپس تاج مصنوعی دندان را در داخل آن قرار می‌دهند.

در واقع لازم است بدانید که پیچ یا پایه ایمپلنت همان ریشه دندان و تاج دندان همان روکش دندان است. ایمپلنت کاربرد و مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت.

چه افرادی نیاز به ایمپلنت دندان دارند؟ 

افرادی که تمامی دندان های فک جلو و عقب خود را از دست داده باشند، می‌توانند از ایمپلنت استفاده کنند. همچنین وقتی که یکی از دندان های فک جلو از بین رفته باشد و بین دندان ها فاصله افتاده باشد. افرادی که امکان استفاده از دندان مصنوعی را نیز ندارد، می‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند. برای استفاده از ایمپلنت دندان، محدودیت سنی وجود ندارد.

برای مثال: اگر کودکی در حادثه ای دندان های دائمی خود را از دست داده باشد، می‌تواند بعد از اینکه به سن مناسبی رسید دندان های خود را ایمپلنت کند.

ایمپلنت دندان در تبریز

عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان متفاوت است و می‌تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. بسیاری از افرادی که با عوارض بعد از ایمپلنت دندان مواجه می‌شوند به دلیل این است که به دکترهایی که در متخصص نیستند مراجعه می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید با مراجعه به یک دکتر متخصص در زمینه ایمپلنت دندان در تبریز عوارض این کار را تا حد زیادی کاهش دهید.

علاوه بر موردی که گفته شد شما با بهداشت صحیح دندان و دهان نیز می‌توانید این عوارض را تا حدی کاهش دهید. از مهم‌ترین عوارض ایمپلنت دندان می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ایجاد عفونت در محلی که ایمپلنت کاشت می‌شود.
 • امکان این وجود دارد که ایمپلنت به سایر دندان ها نیز آسیب وارد کند.
 • امکان این است که آسیب عصبی برای فرد ایجاد شود.
 • در هنگام ایمپلنت مشکلات سینوسی در فک بالا برای فرد به وجود آید.

مراحل انجام ایمپلنت دندان در تبریز

همانطور که می‌دانید جراحی ایمپلنت نوعی جراحی سرپایی است و به صورت مرحله ای برای فرد انجام می‌شود. مراحل ایمپلنت دندان به شرح زیر است:
در ابتدا فرد باید معاینه شده و تعداد و نوع ایمپلنت نیز مشخص شود.

 • در صورت نیاز باید دندانی که آسیب دیده کشیده شود.
 • در صورت نیاز استخوان فک باید آماده سازی شود.
 • پایه و پیچ ایمپلنت باید در دندان کاشت شود.
 • استخوان باید ترمیم شود و رشد کند.
 • رنگ دندان انتخاب و قالب گیری انجام شود.
 • در آخر ایمپلنت روی فک قرار می‌گیرد.

هزینه ایمپلنت دندان در تبریز

همانطور که می‌دانید هزینه ایمپلنت دندان نیز مانند سایر روش های ترمیم و زیبایی دندان بر اساس نوع و برند و همچنین دکتر متخصص و کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید متفاوت است.

اگر دوست دارید در ابتدا هزینه ایمپلنت دندان را جویا شوید، می‌توانید با کلینیک دندان پزشکی دکتر اکبر عباس پور تماس گرفته و از آن مشورت بگیرید.

ایمپلنت

مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت

 • بعد از اینکه شما اقدام به ایمپلنت دندان در تبریز کردید لازم است مراقبت هایی را رعایت کنید.
 • بهداشت کامل دهان و دندان را رعایت کنید و از مسواک و نخ دندان استفاده نمایید.
 • تا وقتی که اثر بی حسی شما از بین نرفته است از نوشیدنی های داغ استفاده نکنید.
 • بعد از ایمپلنت دندان زمانی را به استراحت کردن اختصاص دهید.

همانطور که می‌دانید افراد در طی سال ها دندان های خود را به دلایل مختلف مثل پیری، حادثه و… از دست می‌دهند. برای بسیاری از این افراد امکان استفاده از دندان مصنوعی وجود ندارد و بهترین گزینه کاشت ایمپلنت است.

کلینیک دندان پزشکی دکتر اکبر عباس پور

دکتر اکبر عباس پور از جمله متخصصان خبره در رشته دندان پزشکی است. این دکتر دندان پزشکی حرفه ای خود را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز گرفته است. دکتر اکبر عباس پور سالیان سال در مناطق محروم فعالیت گسترده ای کرده است و سابقه درخشانی را در پرونده کاریش رقم زده است.

کلینیک دکتر عباس پور امروزه از مجهزترین و مقرون به صرفه ترین کلینیک های تبریز است. شما می‌توانید به صورت آنلاین نیز اقدام به رزو نوبت کنید. این دکتر نیز از بهترین پزشک ها در زمینه ایمپلنت دندان در تبریز است.

ایمپلنت دندان در تبریز در کلینیک های مختلفی انجام می‌شود اما شما باید توجه داشته باشید تا بهترین را برای این جراحی حساس انتخاب کنید. کلینیک دندانپزشکی دکتر اکبر عباس پور یکی از بهترین ها در حوزه ایمپلنت دندان است که برای رزرو وقت قبلی می توانید با شماره تماس موجود در سایت تماس گرفته یا به صورت آنلاین وقت قبلی خود را رزرو نمایید.

ایمپلنت ظاهر دندان های شما را بسیار زیبا و طبیعی می‌کند.

پایه های ایمپلنت بسیار محکم است بنابراین ماندگاری بسیار زیادی دارند.

ایمپلنت کاملا ثابت است بنابراین هیچگونه اذیتی را برای شما ایجاد نمی‌کند.

سریع ترین راه برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته است.

ایمپلنت در صحبت کردن صحیح افراد تاثیر زیادی می‌گذارد.

ایمپلنت باعث سلامت دهان و دندان می شود.

سوالات متداول

چه افرادی به ایمپلنت نیاز دارند؟

افرادی که دندان های خود را از دست داده اند می توانند از ایمپلنت استفاده کنند.

مهم‌ترین نوع مراقبت کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟

بهداشت کامل دندان و دهان

مزایا ایمپلنت دندان چیست؟

دوام بالا، ثابت بودن، زیبایی، تاثیر گذار در گفتار، استحکام بالا، سریع ترین روش

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

براساس نوع و برند متفاوت است.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 35573966-041