شماره تماس : 35573966 041

|

|

تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت

تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت

همانطور که می‌دانید یکی از شاخص های اصلی زیبایی داشتن لبخندی زیبا است. دندان ها تاثیر زیادی در لبخند بی نظیر می‌گذارند. شما می‌توانید با دانستن تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت بهترین لبخند را برای خود ایجاد کنید.
اگر شما جزو کسانی هستید که در هنگام لبخند زدن ناهمواری های زیادی را در بین دندان های خود مشاهده می‌کنید، بهتر است بهترین عمل جراحی را برای دندان های خود انجام دهید.
روش های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید طرح لبخند خود را اصلاح کرده و دندان های زیبا تری داشته باشید.
ما در این مقاله اطلاعات کلی در مورد تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت بیان می‌کنیم. پس ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت 1
افراد مناسب برای کامپوزیت و لمینت

قبل از هر عملی در ابتدا باید شما مشخص کنید که کامپوزیت یا لمینت برای شما مناسب است یا خیر. برای پی بردن به این موضوع می‌توانید به دکتر دندان پزشک مراجعه کرده و با دانستن تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت بهترین عمل را برای خود انتخاب کنید.
لمینت و کامپوزیت دو تا از روش های رایج بین افراد است که قصد دارند طرح لبخند خود را اصلاح کنند. در ادامه به مهم‌ترین دلایل تفاوت این موضوعات می‌پردازیم. پس در ادامه همراه باشید.

ونیر دندان

روکش های دندان پوسته هایی هستند که بر روی دندان ها قرار می‌گیرند. این روکش ها نیز لبخندی زیبا را به شما هدیه می‌دهد.
روشی که دندان پزشک برای قرار دادن روکش ها استفاده می‌کند به گونه ای است که مقدار کمی از مینای دندان را برمی‌دارد و کم تهاجمی است.

لمینت دندان

لمینت ها نیز عملکری شبیه به روکش های دندان دارند. تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت این است که بسیار نازک تر از روکش های دندان هستند و برای قرار رفتن آن‌ها بر روی دندان نیاز به برداشتن مینای دندان نیست.

تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت

دانستن اینکه لمینت و کامپوزیت چه تفاوتی باهم دارند برای بیمار اهمیت زیادی دارد زیرا می‌تواند تصمیم بگیرد که کدام روش را برای لبخندی زیبا امتحان کند.
برای مثال افرادی که دندان های کج و ناهمواری دارند، بهتر است از روکش هایی استفاده کنند که دارای مقاومت و انعطاف پذیری بیشتری باشند.

کاربرد لمینت و کامپوزیت دندان

کامپوزیت و لمینت کاربرد های زیادی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
برای دندان هایی که فاصله زیادی از هم دارند.
برای دندان هایی که دچار لکه هستند.
برای دندان هایی که شکسته شده اند.
دندان هایی که کج هستند.

مزایا لمینت و کامپوزیت

هزینه کمتر کامپوزیت

یکی از تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت که اهمیت زیادی دارد، هزینه مناسب تر کامپوزیت است. لمنیت تقریبا دو برابر کامپوزیت هزینه دارد.
این مورد تاثیر بسیار زیادی در انتخاب افراد می‌گذارد زیرا بسیاری از جراحی های دندان تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

طول عمر لمینت و کامپوزیت

هر چند از نظر هزینه کامپوزیت مقرون به صرفه تر است اما از نظر کیفیت و طول عمر لمینت بهتر دارند. طبق اطلاعات به دست آمده لمنیت حدود 10 تا 15 سال عمر می‌کند. اما توجه داشته باشید که می‌توانید با رعایت بهداشت صحیح دندان طول عمر آن‌ها را افزایش دهید.

قابلیت برگشت پذیری

یکی دیگر از تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت می‌توانیم به قابلیت برگشت پذیری آن‌ها اشاره کنیم. در کامپوزیت به دلیل اینکه دندان ها تراشیده نمی‌شوند به راحتی می‌توان آن ها را به حالت قبلش بازگرداند.
اما توجه داشته باشید که در لمینت دندان ها تراشیده می‌شوند بنابراین هیچ گاه به حالت اولیه خود برنمی‌گردند.

عوارض لمینت و کامپوزیت

بسیاری از دندان پزشکان بر این باور هستند که لمینت بسیار زیبا تر و طبیعی تر برای دندان های شما هستند. همانطور که می‌دانید لمینت دارای استحکام بالاتری در مقابل لکه دار شدن است.
اما روکش های کامپوزیت کاملا برعکس لمینت هستند. بنابراین بسیاری از مواد غذایی هستند که باعث لکه دار شدن دندان ها می‌شوند، بهتر است که از خوردن این مواد غذایی جلوگیری کنید.

هزینه لمینت و کامپوزیت

هر کدام از این روش ها دارای هزینه متفاوتی است که تحت تاثیر موارد زیادی می‌باشد. اما به صورت کلی روکش کامپوزیت قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به لمینت دارد.
برای اطلاع از قیمت لمینت و کامپوزیت می‌توانید از دندان پزشکی که به آن مراجعه می‌کنید، سوال بفرمایید.

تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت 2
مراقبت های لازم بعد از لمینت و کامپوزیت

مراقبت هایی که بعد از لمینت و کامپوزیت باید رعایت کنید بسیار آسان است. بنابراین به چند نکته بعدی دقت داشته باشید.

  • به صورت منظم از مسواک و نخ دندان استفاده کنید.
  • بعد از انجام این دو روش برای دندان ها ممکن است دندان های شما به گرما یا سرما حساسیت پیدا کند. این حساسیت تا مدتی کاملا طبیعی است اما اگر طولانی مدت این حساسیت برای شما وجود داشته باشد بهتر است به دندان پزشک مراجعه کنید.
  • بهتر است از باز کردن درب بطری یا خوردن اجیل های سفت با دندان ها به شدت خودداری کنید.
  • اگر اهل ورزش های سنگین هستید بهتر است که در هنگام ورزش از محافظ دهان و دندان استفاده کنید.

کلینیک دکتر اکبر عباس پور

همه ما به دنبال بهترین کلینیک هستیم تا جراحی های دندان خود را برای زیبایی و اصلاح طرح لبخند انجام دهیم. یکی از بهترین کلینیک های موجود در تبریز، کلینیک دکتر اکبر عباس پور است.
دکتر عباس پور از بهترین دندان پزشکان در تبریز است که سابقه درخشانی در این زمینه دارد و سالیان سال در مناطق محروم به مردم خدمات رسانی کرد.
کلینیک دکتر عباس پور مجهز به مدرن ترین و مجهز ترین وسایل و ابزار دندان پزشکی است. برای رزرو نوبت می‌توانید به صورت آنلاین و به صورت حضوری اقدام کنید.
همچنین شما می‌توانید تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت را از دکتر عباس پور جویا شوید.

در پایان

همه ما در بسیاری از موارد در انتخاب بین دو روش لمینت و کامپوزیت دچار سردرگمی می‌شویم. بنابراین همه روزه در مورد تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت سوال هایی داریم.
ما در این مقاله اطلاعات کلی را در اختیار شما عزیزان می‌دهیم. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

سوالات متداول

مهم ترین تفاوت دندان لمینت با کامپوزیت را بیان کنید؟ تفاوت اصلی بین دندان لمینت و کامپوزیت این است که در لمینت باید دندان ها تراشیده شوند.
هزینه لمینت و کامپوزیت چقدر است؟ توجه داشته باشید که هزینه لمینت و کامپوزیت تحت تاثیر موارد زیادی است. اما هزینه کامپوزیت کمتر است.
مراقبت های لازم بعد از لمینت و کامپوزیت چیست؟ مسواک منظم، نخ دندان، رژیم غذایی مناسب، استفاده از محافظ دندان و دهان
مزایا مهم لمینت و کامپوزیت چیست؟ لبخندی زیبا، دندان های درخشان، ماندگاری بالا، قابلیت برگشت پذیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.