شماره تماس : 35573966 041

|

|

عصب کشی دندان در تبریز

همانطور که می‌دانید همه ما در طول زندگی خود با پوسیدگی دندان یا عفونت آن روبه رو می‌شویم؛ و برای درمان آن از عصب کشی دندان استفاده می‌کنیم.

عصب کشی دندان بهترین راه حلی است که می‌توان با استفاده از آن اقدام به درمان دندان های آسیب دیده کرد. برای انجام عصب کشی دندان باید در انتخاب متخصص دندانپزشکی دقت لازم را داشته باشید.

برای رزرو وقت از کلینیک دندانپزشکی دکتر اکبر عباس پور می توانید با ما تماس بگیرید.

عصب کشی دندان

عصب کشی دندان

همانطور که می‌دانید همه ما ممکن است در شرایط مختلف دچار دندان درد شویم. توجه داشته باشید که اگر عفونت به داخل دندان برسد تنها راه درمان آن عصب کشی خواهد بود.
دندان بخش داخلی و نرمی دارد که با آن پالت گفته می‌شود و ریشه و عصب دندان داخل آن قرار دارد. عصب کشی روشی است که بخش پالت دندان را از هرگونه عفونت تمیز می‌کند و سپس با استفاده از مواد مخصوص آن را پر می‌کند.

عصب کشی دندان در تبریز1
مراحل عصب کشی دندان

همانطور که می‌دانید مراحل عصب کشی در دندان پزشکی انجام می‌دهد. دندان پزشک پس از اینکه دندان شما را معاینه کرد از اشعه X برای نشخیص خود استفاده می‌کند.
اگر دندان شما نیازمند عصب کشی باشد دکتر مراحل زیر را برای دندان هایتان انجام می‌دهد:

مرحله اول: تزریق بی حسی

در مرحله اول برای اینکه شما برای عصب کشی دندان خود دردی را احساس نکنید مقداری بی حسی بر روی لثه کنار دندان شما تزریق می‌کند.
بعد از این کار لثه شما به روش موضعی بی حس می‌شود. توجه داشته باشید اگر عفونت دندان شما زیاد باشد لازم است زمان بیشتری دندان شما بی حس شود.
لازم است بدانید که دندان پزشک بعد از اینکه دندان شما را معاینه کرد برای کاهش عفونت دندان شما آنتی بیوتیک تجویز می‌کند و عصب کشی دندان شما را بعد از 10 تا 15 روز بعد از مصرف آن انجام می‌دهد.

مرحله دوم: برداشتن عفونت

وقتی که بی حسی شما به صورت کامل انجام شد، دکتر دندان پزشک در قسمت بالای عاج دندان شما شکافی ایجاد می‌کند تا بتواند پالت دندان شما را ببیند.
زمانی که پالت دندان شما که با عفونت آلوده شده است را می‌بیند آن را با استفاده از ابزار دندان پزشکی به دقت برمی‌دارد. وقتی با برداشتن پالت به عصب دندان شما برسد آن را نیز به دقت خارج می‌کند.

مرحله سوم پاکسازی

پس از اینکه دکتر دندان پزشک عصب دندان شما را خارج کرد با استفاده از آنتی بیوتیک موضعی عفونت دندان شما را سرکوب می‌کند و از تشدید آن جلوگیری می‌کند.
پس از اینکه دکتر متخصص کانال های دندان شما را از عفونت پاک کند با استفاده از مواد خاصی دندان شما را پر میکند.

مرحله چهارم: پر کردن

در این مرحله از عصب کشی دندان در تبریز، دکتر شکاف هایی که در قسمت بالایی دندان شما ایجاد کرده بود را پر می‌کند تا به کانال های داخلی دندان شما آسیب وارد نشود.
همانطور که می‌دانید بعد از انجام عصب کشی دندان در تبریز دندان دیگر مقاوم نیس بنابراین لازم است اقدام به روکشی دندان کنید.

هزینه عصب کشی دندان در تبریز

همانطور که می‌دانید هزینه عصب کشی دندان نیز تحت تاثیر موارد زیادی است. برای مثال این هزینه براساس دندان های پوسیده شما و همچنین کانال هایی که نیاز به عصب کشی دارند متفاوت خواهد بود.
علاوه بر این دستمزد دکتر دندان پزشک شما نیز از موارد مهم در هزینه عصب کشی است.

عوارض عصب کشی دندان

برخی اوقات آسیبی که به دندان شما وارد شده است باعث شده که تحمل مینای دندان برای عصب کشی بسیار ضعیف شود. بنابراین ممکن است دندان شما را از بین ببرد. در واقع ممکن است شما مجبور به کشیدن دندان عصب کشی شده خود شوید.
اگر ابزار عصب کشی دندان دچار آلودگی باشد و آنتی بیوتیک بر روی دندان شما اثر نکند ممکن است باعث ایجاد آبسه دندان شود.
توجه داشته باشید اگر ریشه دندان شما بعد از عصب کشی دندان در تبریز درد زیادی داشته باشد حتما با متخصص خود مشورت داشته باشید.

مزیت عصب کشی دندان در تبریز

همانطور که می‌دانید درصورتی که بر روی دندان شما حفره ای ایجاد شده باشد باکتری ها داخل حفره رفته به کانال های دندان شما نفوذ می‌کنند.
در این صورت عفونت باعث لق شدن دندان های اطراف و آسیب رساندن به آن‌ها می‌شود. مزیت مهم عصب کشی دندان این است که راه بسیار خوبی برای درمان ریشه دندان است.

عصب کشی دندان در تبریز2
مراقبت های لازم بعد از عصب کشی دندان در تبریز

بعد از اینکه شما عصب کشی دندان خود را انجام دادید لازم است که نکاتی را مد نظر داشته باشید:
* اگر بعد از اینکه عصب کشی را انجام دادید دچار دندان درد و لثه درد، شدید و این درد تا چند روز ادامه داشت حتما با پزشک خود تماس گرفته و به آن مراجعه کنید.
* رژیم غذایی درستی داشته باشید.
* دندان های خود را منظم مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید.

کلینیک دکتر اکبر عباس پور

بسیاری از شما به دنبال بهترین دکتر دندان پزشک هستید تا بتوانید عصب کشی دندان در تبریز را انجام دهید. کلینیک دکتر عباس پور از بهترین ها در این زمینه است.
دکتر عباس پور سابقه درخشانی در این عرصه دارد و دکترای حرفه ای خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهر تبریز گرفته است.
شما می‌توانید برای رزرو نوبت از این دکتر به صورت آنلاین نیز اقدام کنید.

در پایان

همه ما در طول زندگی با مشکلاتی مواجه می‌شویم که مجبوریم اقدام به درمان دندان های خود کنیم. یکی از اقداماتی که برای رفع مشکل دندان انجام می‌شود عصب کشی است.

مزایای عصب کشی

نگهداری و حفظ دندان به جای کشیدن

رفع التهاب و عفونت

تقویت ساختار دندان

ظاهری طبیعی و غیرقابل تشخیص

کاهش درد

درمان فوق العاده برای رفع مشکلات ریشه دندان

سوالات متداول

مراحل عصب کشی دندان به چه صورت است؟

بی حسی، برداشتن عفونت، پاکسازی، پر کردن

عوارض عصب کشی دندان را نام ببرید؟

تشکیل آبسه دندان، عفونت دندان، از بین رفتن مینای دندان، کشیدن دندان

هزینه عصب کشی دندان در تبریز چقدر است؟

بهترین کلینیک دندان پزشکی در تبریز کدام است؟

یکی از مجهزترین و مدرن ترین کلینیک های دندان پزشکی در شهر تبریز کلینیک تخصصی دکتر دکبر عباس پور است.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 35573966-041