شماره تماس : 35573966 041

|

|

درمان دندان درد شبانه

روش های سریع درمان دندان درد شبانه

همانطور که می‌دانید، همه ما پس از اینکه یک روز خسته کننده را سپری کرده باشیم، یک خواب آرام و راحت را می‌پسندیم. اما بعضی اوقات دردهایی که در هنگام خواب به سراغ ما می‌آید بسیار آزار دهنده هستند. یکی از این دردها، درد دندان است. از این رو همه ما به دنبال درمان دندان درد شبانه هستیم.

در بسیاری از اوقات در این وضعیت ما نمی‌توانیم به سرعت به پزشک مراجعه کنیم. بنابراین باید راه کارهایی را بلد باشیم، تا بتوانیم با استفاده از آن به این درد پایان دهیم و خواب خوبی را برای خود رقم بزنیم. ما در این مقاله به صورت کلی در مورد درمان دندان درد شبانه و راه های آن توضیحاتی می‌دهیم.

پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

علت های دندان درد شبانه

همانطور که همه شما مطلع هستید، علت های زیادی وجود دارد که باعث درد شبانه دندان هایتان می‌شود. توجه داشته باشید شما براساس نوع درد و مدت زمانی که دندان شما درد می‌کند و اقدام به درمان آن نکرده اید، ممکن است آسیب های زیادی را به دندان و دهان شما وارد کند.

از مهم‌ترین عواملی که باعث درد دندان ها در شب می‌شود، می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

مواد غذایی گیرکرده بین دندان ها

از شایع‌ترین عواملی که باعث درد دندان شما می‌شود، گیرکردن ذرات غذا در بین دندان های شما است. بسیاری از مواد غذایی هستند که به راحتی در بین دندان های شما گیر می‌کنند و دردهای آزار دهنده ای را در شب برای شما ایجاد می‌نمایند.

برای بهبود این وضعیت شما می‌توانید با استفاده از مسواک و نخ دندان به راحتی از شر این ذرات مواد غذایی در بین دندان های خود خلاص شوید.

دندان های پوسیده

دندان های پوسیده از عوامل دیگری هستند که باعث درد شبانه دندان ها می‌شوند. این درد در شب ها شدت بیشتری پیدا می‌کند و آزارهایی را برای شما به همراه دارد. در این موقع بهترین راه درمان دندان پوسیده است.

بیماری های لثه ای

عفونت یا التهاب لثه از دیگر مواردی است که باعث می‌شود در شب دندان درد به سراغ شما بیاید و باعث کلافگی شما شود. بهترین درمان در این موقعیت، درمان عفونت لثه است.

علاوه بر مواردی که گفته شد عوامل زیادی دیگری نیز وجود دارد که باعث درد دندان در شب می‌شود و باعث می‌شود شما خواب نا آرامی را داشته باشید.

درمان دندان درد شبانه1

راهکارهای درمان دندان درد شبانه

در بسیاری از مواقع پیش می‌آید که شما نمی‌توانید به راحتی از درد دندان راحت شوید. در این مواقع راه هایی وجود دارد که شما قادر خواهید بود، از شدت این درد بکاهید. از مهم‌ترین این راهکارها می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

داروهای ضد درد خوراکی را استفاده نمایید

داروهای مسکن خوراکی که بدون مراجعه به پزشک و برای درمان دندان درد می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، استامینوفن و ایبوپرفن هستند. این داروها دندان درد شما را در شب کاهش می‌دهند و بسیاری از افراد برای درد های ضعیف تا متوسط از آن استفاده می‌کنند.

توجه داشته باشید که اگر قصد دارید، برای درمان دندان درد شبانه خود از مسکن های قوی تری استفاده کنید حتما قبل از مصرف با یک پزشک مشورت داشته باشید.

 از کمپرس سرد استفاده کنید

شما می‌توانید کیسه ای یخ را دور حوله ای پیچیده و روی صورت و فک برای مدتی قرار دهید. با قرار دادن این کمپرس روی صورت درد شما کاهش میابد و به درمان دندان درد شبانه شما کمک می‌کند.

از پمادهای دارویی استفاده کنید

ژل ها و پمادهایی وجود دارند که بی حس کننده هستند و شما می‌توانید از آن‌ها برای کاهش درد خود استفاده نمایید. اما استفاده از این ژل ها و پمادها برای کودکان و خردسالان توصیه نمی‌شود.

سیر را روی دندان خود قرار دهید

یکی از راه های درمان دندان درد شبانه که کاملا خانگی است، قراردادن سیر روی دندان است. سیر اثری ضدباکتری دارد و باعث می‌شود که باکتری های موجود در دهان و دندان های شما از بین بروند. بنابراین سیر به درمان دندان درد شما کمک زیادی می‌کند.

اما جوییدن سیر به دلیل بوی آن ممکن است برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشد. بنابراین به هیچ وجه به این افراد توصیه نمی‌شود.

از میخک استفاده کنید

استفاده از میخک نیز یکی دیگر از راه هایی است که به راحتی به درمان دندان درد شبانه شما کمک می‌کند. ماده اصلی که در میخک وجود دارد، اوژنول است. این ماده به درد شما کمک کرده و از شدت آن می‌کاهد.

اوژنول نوعی بی حس کننده است. شما برای استفاده از آن می‌توانید آن را آسیاب کنید و با کمی آب خیس نمایید. سپس این ماده خمیری شکل را روی دندانی که درد می‌کند، قرار دهید.

جلوگیری از درد دندان شبانه

اگر شما متوجه شدید که در تمامی شب درد دندان ملایمی دارید بهتر از در شب های دیگر راه هایی را انجام دهید که دیگر دچار دندان درد نشوید. در ادامه ما مهم‌ترین راه های جلوگیری از دندان درد را بیان می‌کنیم.

قبل از خوابیدن حتما مسواک بزنید و نخ دندان بکشید تا ذرات و مواد غذایی اضافه از دندان های شما خارج شوند. قبل از خواب از ترکیب آب و نمک استفاده کنید این ترکیب به خارج شدن ذرات غذا از دهان شما کمک می‌کند.

قبل از خواب از مسکن استفاده کنید. البته توجه داشته باشید حتما قبل از مصرف از پزشک در این مورد کمک بگیرید. مد نظر داشته باشید که هرکدام از این روش ها برای مدت کمی به درمان دندان شب شبانه شما کمک می‌کند.

اما بهتر است اگر این درد ادامه دار بود به پزشک مراجعه کرده و نسبت به درمان دندان درد شبانه خود از او مشورت های لازم را بگیرید.

درمان دندان درد شبانه2

جمع بندی

همانطور که می‌دانید درد دندان برای بسیاری از ما مخصوصا در شب آزار دهنده است. راه های مختلفی وجود دارد که به درمان دندان درد شبانه کمک می‌کند. اما مد نظر داشته باشید بهترین راه برای این اینکه از شر درد خلاص شوید این است که از پزشک مربوطه نوبت بگیرید و به آن مراجعه کنید.

دکتر اکبر عباس پور از خبره ترین دکترها در این زمینه است که خدمات زیادی را به شما عرضه می‌کند. بنابراین شما می‌توانید برای درمان دندان درد شبانه دائمی به این دکتر با سابقه مراجعه نمایید.

ما در این مقاله سعی کردیم مهم‌ترین عوامل دندان درد شبانه و راه های درمان آن را به صورت مختصر بیان کنیم. از همراهی شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.